Vlhkoměry a teploměry

Velké oblibě se v posledních letech těší malé domácí meteostanice, které ukazují venkovní i vnitřní teplotu a poradí, jak se aktuálně obléci na cestu do zaměstnání či za zábavou. Na stejném principu fungují také vlhkoměry nabízené společností Vzdušín.

Pomohou vám naprosto přesně a spolehlivě zjistit, jakou máte ve svém bytě, kanceláři, skladovém či jiném prostoru relativní vlhkost vzduchu. Dokáží změřit s velkou přesností vlhkost v uzavřeném prostoru i ve vzdálenějších místech. Některé modely vlhkoměrů jsou vybaveny vestavěným alarmem pro případ překročení přednastavené úrovně vlhkosti, takže majitel skladu, skleníku či jiného uzavřeného prostoru může bezprostředně reagovat a předejít tak možným škodám na materiálu či vegetaci.

Vlhkoměry a teploměry jsou k dostání jako samostatné zboží, nebo představují ideální doplněk k odvlhčovací nebo zvlhčovací technice, kterou si v obchodu Vzdušín.cz budete pořizovat. Vlhkoměry zpravidla ukazují nejen relativní vlhkost vzduchu, ale i vnitřní teplotu v daném prostoru, takže si koupíte v podstatě „dva v jednom“.

Tyto přístroje vyrábějí zejména společnosti Airbi, Remko, Stadlerform a TFA, jejichž vlhkoměry a teploměry firma Vzdušín prodává, ale také zajišťuje jejich servis a poradenství.

K nejprodávanějším patří

  • digitální teploměr s vlhkoměrem Airbi DIGIT, který měří pokojovou teplotu a vlhkost. Displej je rozdělen na dvě poloviny. V horní polovině je zobrazena teplota, v dolní pak naměřená vlhkost a čas. Přístroj si také pamatuje naměřené min. a max. hodnoty od posledního vynulování. Praktická je nízká hmotnost 140g a malé rozměry 94x37x94 mm
  • vlhkoměr Selina od firmy Stadlerform je vybaven nejmodernějšími senzory vzdušné vlhkosti. Má elegantní tvar, měří 90x38x93 mm a váží pouhých 70 g. Rozsah měření vlhkosti je 25-98% a teploty od -10 do +50°C
  • digitální vlhkoměr s teploměrem TFA 30.5027.02 měří pokojovou vlhkost v rozsahu od 20 do 95% a teplotu od 0 do +50°C. Přístroj si také pamatuje naměřené nejnižší a nejvyšší hodnoty, které si vždy 1x za 24 hodin sám vynuluje

Uvedené přístroje lze pořídit za nízké ceny v rozsahu 350-800 Kč. O něco dražší je pak inteligentní zařízení WEATHERHUB SmartHome pro bezdrátovou kontrolu klimatických podmínek doma, nebo ve vzdálenějších prostorách. Zařízení lze připojit na chytrý telefon nebo tablet, které vám tak mohou sloužit jako mobilní meteostanice.